• BIST 10991.57
 • Altın 2515.73
 • Dolar 32.9456
 • Euro 35.8085
 • Bursa 26 °C
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 23 °C

Arda Turan ile Berkay mahkemede yüzleşti

Arda Turan ile Berkay mahkemede yüzleşti
Arda ile Berkay arasında yaşanan kavgaya ilişkin olarak açılan davanın ilk duruşması yapıldı.

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında yaşanan kavgaya ilişkin açılan davanın görülmesine bugün başlandı. Arda Turan’ın 12,5 yıla kadar hapsi istenen dosyada Berkay’ın ise 2 yıla kadar hapsi talep ediliyor. Bugün görülen ilk duruşmadan sonra mahkeme davayı 19 Haziran'a erteledi.

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasında yaşanan kavgaya ilişkin olarak açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Duruşmada Arda Turan ile Berkay Şahin arasına bir güvenlik görevlisi oturdu. Arda hakkındaki suçlamaları kabul etmedi ve Berkay Şahin’den şikayetçi oldu. Berkay Şahin’de, Arda Turan’ın kendisine kafa attığını ve eşine yönelik sarf ettiği sözler için şikayetçi olduğunu söyledi. Özlem Şahin ise ‘Arda bana Çok güzelsin, evli olmasaydın seni kaçırmazdım’ dedi. Kimseye iftira atmam. Bir çocuğum var biri de karnımda. Herkes Allah huzurunda hesap verecek” dedi.

TARAFLAR DURUŞMAYA KATILDI

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 12.5 yıla kadar hapsi istenen Arda Turan 2 yıla kadar hapsi istenen Berkay Şahin ile eşi Özlem Şahin katıldı.  Duruşmada Arda Turan ile Berkay Şahin arasına bir güvenlik görevlisi oturdu. Duruşmada Arda Turan’ın avukatı duruşmanın içeriğinin yasaklanmasını talep etti. Mahkeme hakimi, demokratik hukuk devletinde yargılamanın aleni yapılması gereği bu talebi reddetti.

AYLIK GELİRİ 300 BİN EURO

İlk savunmayı futbolcu Arda Turan yaptı. Profesyonel futbolcu olduğunu söyleyen Arda Turan, 300 bin Euro aylık gelirinin olduğunu ifade etti. Arda Turan, poliste verdiği ifadeyi tekrar ettiğini ve 2 sayfalık yazılı savunma sundu. Berkay Şahin’i tanımadığını söyleyen Arda Turan, Berkay beyle bir kere selamlaşmamız vardır diye konuştu.

"SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM"

Emirgan daki eğlence mekanın küçük bir yer olduğunu ve ayakta durduklarını söyleyen Arda Turan, istemeden Özlem Şahin’e çarpmışım. Özür diledim. Hakaret ve rahatsız edici bir söz söylemedim. İddia edilen sözleri söylemem imkansız. Kendisini tanımıyorum. Yanımda Burak Yılmaz vardı. Berkay Şahin beni ensemden tuttu. Kendine çekti. ‘Kaptan seninle bir ara görüşelim’ dedi. Alkollüydü önce şaka sandım. Rahatsız olduğumu söyledim. İkinci kez ensemden çekince arbede yaşandı. Kurtulmak için kendimi korumaya çalıştım. Berkay’ın dışarıda korumalarına Arda’ya sıkın dediğini duydum. Eve gidince olayın Berkay’ın eşiyle alakalı olduğunu öğrendim. Telefonla aradım. Yanlış anlaşılma olduğunu söyledim. Hassas mesele olduğu için hastaneye gidip durumun yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını söylemek istedim. Rahmetli dedemden kalma silah yanımdaydı. Silahı ona uzatıp ‘Bana inanmıyorsan istediğini yap’ dedim. Silahı alıp koltuğa attı. Silahı koltuktan almak isterken istemsiz olarak patladı. Beni kapıya kadar geçirdi. Sonrasında evime gittim. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

"SİLAHLA GİTTİĞİM İÇİN ÇOK HATALIYIM"

Bunun üzerin Arda Turan’a avukatlar tarafından soru yöneltildi. Hasta ziyaretini silahla mı çiçekle mi gidilir sorusuna Arda Turan, “Silahla gittiğim için çok hatalıyım. Aile bizim için çok önemli. Konu hassas olduğu için samimiyetimi göstermek için gittim” dedi.

BERKAY ŞAHİN: AYLIK BİN TL GELİRİM VAR

Berkay Şahin ise şarkıcı olduğunu ve aylık bin TL gelirinin bulunduğunu söyledi. Şahin, Arda Turan beni ve eşimi tanır. Aynı evde eşlerimizle birlikte oturmuşluğumuz vardır. Olay günü ben mekanın dışındaki bölümde arkadaşlarla konuşuyordu. Özlem içeri girmişti. Kısa bir süre sonra Özlem canı sıkılmış bir şekilde yanıma geldi. Ben ısrar edince çocuğumun üzerine yemin ettirdikten  sonra olayı bana anlattı. Arda’nın koluna dokunduktan sonra kulağına ‘Çok güzelsin evli olmasaydım veya olmasaydın seni kaçırmazdım’ dediğini bana anlattı. Ben mekanın içine girerek Arda’nın ensesinden tutup kulağına ‘Eşimi bırakıp geleceğim bir konuşalım seninle’ dedim.” Şeklinde konuştu.

ARDANIN ENSESİNİ NASIL TUTTUĞUNU GÜVENLİK GÖREVLİSİ ÜZERİNDE GÖSTERDİ

Berkay Şahin,  Arda’nın ensesini nasıl tuttuğunu göstermek için ise yanında bulunan güvenlik görevlisinin ensesini tutarak hareketi hakime gösterdi. İfadesine devam eden Berkay Şahin, “Burak Yılmaz bana ne oluyor Berkay dedi. Ona doğru döndüğüm sırada yandan Arda Turan bana kafa attı. Olayın daha fazla uzamasını istemediğim için hemen dışarı çıktım. Araya kimse girmedi. Burnum kanıyordu. Eşime eve gitmesini söyledim. Bende hastaneye gittim. Daha sonra Arda bana telefonla ulaştı. Hastanede olduğumu söyledim. Böyle bir şey yapmadığını söyledi. Geliyorum dedi. Elinde silahla vardı. Benim böyle bir şey yaptığımı inanıyorsan al sık dedi. Silahı yan tarafa bıraktı. Bende biraz daha uzak yere koydum. 30 saniye sonra silahı Arda tekrar aldı. Mermiyi silahın ağzına verdi.  Silahı elinde sallayarak Ben Bayrampaşalıyım. Bana bir şey olmaz” diyerek konuşuyordu. Ben silahı al s…tir git dedim. Doğrudur yavşakta dedim. Özür dilemek istiyorsan yarın eşini de alıp bize kahvaltıya gelirsin dedim.

"KASITLI VE BİLEREK ATEŞ ETTİ"

Ben sadece o lanetli gecenin bitmesini istiyordum.. Benim ona yavşak demem üzerine kasıtlı ve bilerek yere ateş etti.  Daha sonra yine aynı konuşmalar devam etti. Özlem’i aradım. Arda özür dilemek istiyor dedim. Eşimi senin burnunu kırdı. Kabul etmiyorum” dedi. Şikayet etmek için değil rezillik çıkmasın diye boş kovanı aradık ama bulamadık. Ben ameliyat oldum. Şikayetçi olmayacaktım.  Ama eşim bir kitap çıkarıyor. Reklam yapıyor diye bir söylenti çıkarıldı. Arda ve eşi bunu yaptı. Bende şikayetçi olmaya karar verdim.

"ARDA’NIN YAPMASI GEREKEN TEK ŞEY ÖZÜR DİLEMEK"

Berkay Şahin, Arda’nın yapması gereken tek şeyin özür dilemek olduğunu söyleyerek “Yaptığını kabul edip özür dilerse başka talebim olmayacak. Yaptığı terbiyesizliği kabul edecek. Ben maddi ve manevi hiçbir şey istemiyorum. Davadan vazgeçeceğim” dedi.

"KİMSEYE İFTİRA ATMAM"

Özlem Şahin ise, ifadesinde olay günü yaşananları anlattı. Arda Turan’ın mekanda kolundan kendisini dürttüğü söyleyerek “Bende daha önce ailece tanışıklığımızdan dolayı selam vermek istediğini  düşündüm. Merhaba dedim. Ancak Arda Turan kulağıma eğilerek “Çok güzelsin evli olmasaydın seni kaçırmazdım” dedi. Alkollüydü. Arkamı dönerek uzaklaştım. Önce eşimi anlatmadım. Çok ısrar edince bir şey yapmaması için yemin ettirdikten sonra anlattım. Eşimde “Sadece içeri girip bir şey söyleyip çıkacağım’ dedi. Birkaç dakika sonra eşim burnunu tutarak dışarı koştu. Arda’yı da dışarıda 3-4 kişi tutuyordu. Eşime saldırmaya çalışıyordu. Burak Yılmaz yanıma gelerek Arda sana ne dedi. Diye sordu. Bende başımdan defolup gitmesini istedim. Eşim eve gönderdikten sonra hastaneden aradı. Ameliyat olacağını söyledi. Arda’nın yanında olduğunu ve özür dilemek istediğini söyledi. Bende kasıtlı kırılan burnun özrünü kabul etmeyeceğimi söyledim. Bir çocuğum var. Diğeri karnımda. Kimseye iftira atmıyorum. Herkes Allah huzurunda hesap verecek” dedi. Özlem Şahin ifade verirken, Berkay Şahin, eşinin elinden ve başından öptüğü görüldü.

"ADLİ KONTROL HÜKÜMLERİ UYGULANSIN"

Berkay Şahin’in avukatı,  arka cebinde çalışmayan silah bulunan insanlar bu ülkede tutuklanıyor. Bu kadar kişiyi yapan kişiye gel ifadeni ver serbest kal diyemeyiz. Bu ülke hukuk devleti. Ahmet’e Mehmet’e de Berkay’a Arda’ya da eşit uygulanmalı. Tutuklarsınız tutuklamazsınız mahkemenin takdiri, ama ben adli kontrol hükümlerinin işletilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

"TALEBİN REDDİNE KARAR VERİLSİN"

Bu talep üzerine söz alan Arda Turan’ın avukatı Şeref Dede, Arda’ın sporcu kişiliğine dikkat çekerek, “Polis çağırdı gitti, Savcılık çağırdı gitti. Bugün duruşmanın ilk günü ve Arda’nın doğum günü duruşmaya geldi. Adli kontrolden beklenen fayda zaten sağlanmıştır. Talebin reddine karar verilmesini istiyoruz” dedi.

"HEDİYE Mİ VEREYİM?"

Bunun üzerine Berkay Şahin söz alarak “Bende sesim ile para kazanıyorum. Bir daha hiç para kazanamayabilirdim. Arda benim burnumu kırdı. Bende doğum günü diye ona hediye mi vereyim?” diye konuştu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Hakim tarafların ifadelerinin alındığı için duruşmaya bir daha katılmalarına gerek olmadığına (Vareste) ve adli kontrol taleplerinin reddine hükmetti. Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi. Duruşma çıkışında futbolcu Arda Turan, gazetecilerin sorusu üzerine “Konu zaten yargıda bizim ne yapıp yapmadığımız bellidir” dedi.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Şevval Sam, Bursalıları büyüledi15 Temmuz 2024 Pazartesi 12:19
 • Adnan Oktar’a 8 bin 658 yıl hapis cezası10 Temmuz 2024 Çarşamba 15:37
 • Hasan Can’ın ayrıldığı sevgilisi evlendi10 Temmuz 2024 Çarşamba 10:46
 • Cem Adrian’a çirkin saldırı08 Temmuz 2024 Pazartesi 09:48
 • Bengü, Van'da protesto edildi06 Temmuz 2024 Cumartesi 12:37
 • PERA’dan yeni hit “Ahu Gözlüm”05 Temmuz 2024 Cuma 12:07
 • "Zombi" avcısı Hande05 Temmuz 2024 Cuma 12:04
 • Ender Saraç, beraat etti03 Temmuz 2024 Çarşamba 10:48
 • Dilan, Engin Polat'a tahliye kararı25 Haziran 2024 Salı 13:26
 • Dilan, Engin Polat hâkim karşısında25 Haziran 2024 Salı 12:01
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Bursa Bakış | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0224. 408 35 78- Haber İhbar Hattı: 0544.201 80 43 Faks : 0224.408 35 78